KONTAKT

kontakt2

Siedziba firmy

PHU Systemo

ul. Matki Teresy z Kalkuty 12
40-750 Katowice - Podlesie
Śląskie

Sprzedaż i Dział Techniczny
tel. 32 762 81 73
fax. 32 762 81 73
mob.728 491 909
mail. biuro@systemo.com.pl

Rodzaje bram przemysłowych

bramy_przemysłowe_Krispol

Różnego rodzaju zakłady wytwórcze oraz firmy działające w szeroko rozumianym przemyśle wymagają zastosowania rozwiązań, które będą charakteryzowały się pewnością wykonania, odpornością na zmienne warunki, a także bezpieczeństwem. Tego typu kryteria spełnić muszą również bramy przemysłowe, których funkcjonalność decyduje o sprawności działania przedsiębiorstwa.

Z tego właśnie względu niezwykle ważny wydaje się być wybór rodzaju omawianych bram. Na rynku dostępnych jest kilka, a o to najpopularniejsze z nich.

Bramy segmentowe

Wyróżniają się one przede wszystkim sprawnym układem napędowym, którego głównym elementem jest siłownik będący często integralną częścią bramy.

Wykonane są one z kilku, kilkunastu paneli, które zazwyczaj są wytwarzane na bazie stali. Ponadto składają się z systemu uszczelek, zapewniających izolację termiczną. Przed zakupem należy sprawdzić, czy konkretny pakiet posiada mechanizmy chroniące przed samoistnym opadnięciem bramy oraz zabezpieczenie przeciwko korozji.

Bramy roletowe

Posiadają zwartą, modułową budowę, w skład której wchodzi kaseta sterująca. Pozwala ona na sterowanie zdalne za pomocą pilota. Szczególnie ważnym elementem konstrukcyjnym tego typu bram są prowadnice, które powinny zostać dodatkowo zabezpieczone przed korozją. Ich podniszczenie może bowiem doprowadzić do uszkodzenia całego układu.

Rozwiązania roletowe charakteryzują się prostym montażem, a także uniwersalnością zastosowania, dzięki czemu mogą zostać umieszczone w każdym niemal pomieszczeniu.

Bramy podwieszane

Są one przede wszystkim tanie – możemy je zamontować zarówno w na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku, dzięki czemu istnieje możliwość dość sporych oszczędności.

Sposób ich działania opiera się na budowie szyny nadprożowej, po której brama się porusza. Jej konstrukcja nie jest zaawansowana, dodatkowym ułatwienie jest fakt, iż nie uświadczymy w niej progu, dlatego bardzo dobrze sprawdza się w halach produkcyjnych. Zamontować możemy bramy podwieszane jedno bądź dwuskrzydłowe.