KONTAKT

kontakt2

Siedziba firmy

PHU Systemo

ul. Matki Teresy z Kalkuty 12
40-750 Katowice - Podlesie
Śląskie

Sprzedaż i Dział Techniczny
tel. 32 762 81 73
fax. 32 762 81 73
mob.728 491 909
mail. biuro@systemo.com.pl
Kategorie

Jakie mamy do wyboru bramy segmentowe ?

Mając na względzie bramy garażowe segmentowe w kontekście wygody użytkowania, w zasadzie mamy do wyboru dwa podstawowe warianty. Pierwszy wariant to będą bramy otwierane ręcznie oraz drugi w postaci bram otwieranych automatycznie. Ta druga opcja bram garażowych określana jest pod pojęciem bramy automatyczne tudzież bramy na pilota. Tego typu bramy wykorzystują w swoim działaniu napęd elektryczny, zazwyczaj o napięciu 230V, który całą pracę czyli otwieranie i zamykanie wykonuje niejako w naszym imieniu. Jest to bardzo wygodne i funkcjonalne rozwiązanie, które powoduje, że dzięki takiemu urządzeniu nie musimy ani na moment opuszczać naszego pojazdu, żeby dostać się za bramę, czyli wjechać lub wyjechać z garażu. Użytkownicy samochodów czyli My sami, docenimy takie udogodnienie szczególnie w porze jesienno zimowej.

Kiedy za oknem plucha, śnieg, deszcz, zamiecie, roztopy oraz wszelkie inne niesprzyjające okoliczności przyrody, które w tym okresie nie rozpieszczają, my w tym samym czasie za jednym naciśnięciem przycisku na pilocie szybko chowamy się z naszym pojazdem w garażu, bez narażania się na szwank nieprzychylnej aury. Jeśli ktoś kiedykolwiek przy porywistym wietrze, zamieci śnieżnej czy strugach deszczu musiał otwierać i zamykać garaż, jednocześnie na przemian wchodząc i wychodząc z auta już częściowo przemoczony czy zasypany śniegiem, z pewnością doceni i to bardzo takie rozwiązanie czyli bramę garażową segmentową na pilota. Brama garażowa segmentowa to obecnie najbardziej solidne, wygodne, komfortowe i trwałe rozwiązanie na długie lata.

Jak działa brama garażowa segmentowa?

Bramy segmentowe, albo inaczej bramy sekcyjne, to produkt, który składa się przeważnie z czterech lub pięciu paneli inaczej segmentów o grubości 40 mm, nawet 60 mm i wysokości 500 do 600 milimetrów, połączonych ze sobą zawiasami. W ten sposób utworzony mechanizm stanowi swojego rodzaju ruchomą płaszczyznę. Do paneli przykręcony są rolki, które z kolei osadzone są w prowadnicach i cały tak skonstruowany mechanizm otwiera się klasycznie do góry, lub na boki, kiedy mamy do czynienie z bramami segmentowymi bocznymi. W przypadku bram klasycznych czyli otwieranych do góry, płaszcz bramy przesuwna się po prowadnicach w kierunku stropu „łamiąc” się na nadprożu pod kątem 90 stopni i dalej wjeżdżając w głąb garażu układa się wzdłuż pod sufitem.

Dzieje się tak kiedy wciśniemy przycisk naszego pilota lub ręcznie siłą własnych mięsni nadamy ruch w kierunku otwarcia lub zamknięcia. Sformułowanie „nadamy ruch w kierunku” nie jest tu przypadkowe ani na wyrost, dlatego, że w przypadku otwierania ręcznego naszej bramy wystarczy nadać jej ruch ku górze, poprzez użycie pewnej siły, a dalej bramę do pełnego otwarcia wciągają już sprężyny, zamontowane na wale bramy w nadprożu. Trzeba sobie zdawać sprawę, że brama przy pełnym otwarciu „obniża” nam sufit o 15 do 35 centymetrów, innymi słowy wysokość garażu przy otwartej bramie jest odpowiednio mniejsza, a sam garaż w tym konkretnym przypadku staje się o tę wartość niższy. Trzeba o tym pamiętać szczególnie przy niskim wjeździe do garażu, bo ten zostanie przy otwarciu bramy jeszcze obniżony co przy wysokości wjazdu poniżej 190 cm może już stanowić pewien dyskomfort.  

Automatyka do bram garażowych segmentowych renomowanych firm takich jak Came, Dea, Nice, Krispol czy Marantec  potrafi otwierać i zamykać bramę z prędkością dwudziestu kilku centymetrów na sekundę, co powoduje, że sam proces otwierania czy zamykania bramy trwa zaledwie kilkanaście sekund. Dla bardziej wybrednych i wymagających niektórzy producenci przygotowali propozycje napędów elektrycznych, które otwierają się nawet dwa razy szybciej niż najbardziej popularne. Współczesne napędy do bram są bardzo energooszczędne. Kiedy znajdują się w stanie spoczynku czyli nie otwierają ani nie zamykają bramy, przechodzą w tryb czuwania, podobnie jak choćby odbiornik RTV. Ich pobór prądu jest wtedy śladowy. Renomowani producenci bram jak choćby firma krispol oprócz designu swoich produktów, nacisk stawiają na bezpieczeństwo.

Napęd elektryczny w bramie garażowej posiada wyłącznik przeciążeniowy, który powoduje zatrzymanie bramy i jej cofnięcie w kierunku otwarcia, w przypadku napotkania przeszkody podczas zamykania. Taką przeszkodą w świetle przejazdu bramy może być samochód, rower, kosiarka czy człowiek. Posiadając takie zabezpieczenie na wypadek dowolnej przeszkody, która stanie na drodze zamykającej się bramy, możemy spać spokojnie, że nikomu nie stanie się krzywda, jak również żaden przedmiot nie zostanie zniszczony. Jakby dla kogoś to było mało, w ofercie posiadamy dodatkowe zabezpieczenia w postaci fotokomórek. To dodatkowe zabezpieczenie, które w przeciwieństwie do wyłącznika przeciążeniowego powoduje, że brama nie musi nawet dotknąć przeszkody, żeby się zatrzymała i cofnęła. Wystarczy, że ktoś lub coś przetnie linię lub linie fotokomórek czyli inaczej mówiąc stanie w świetle bramy. Wtedy brama natychmiastowo zatrzymuje się i cofa w kierunku otwarcia, nie dotykając nawet przeszkody.

Bramy garażowe Krispol zostały zaprojektowane i wdrożone do produkcji z myślą trwałego i niezawodnego użytkowania przez długie lata. Wszystkie elementy zostały tak pomyślane i spasowane, że stanowią  jedną spójną bardzo efektowną a zarazem efektywną i nowoczesną całość. Bardzo istotnym elementem bramy jest mechanizm sprężynowy, który każdorazowo dział konstrukcyjny dobiera stosownie do ciężaru samej bramy. Nie inaczej jest z napędem elektrycznym, który jest dobierany w zależności i stosownie do gabarytów bramy. Bramy segmentowe garażowe, które posiadamy w swojej ofercie to nowoczesne produkty uznanej marki Krispol o bardzo wysokiej jakości, które cieszą się coraz większą renomą w Polsce i w Europie, czego potwierdzeniem jest 5 lat gwarancji producenta. Biorąc pod uwagę bardzo dobre parametry termoizolacyjne bramy, zabezpieczenie przed korozją, wygodę obsługi i bezpieczeństwo możemy śmiało stwierdzić, że przekazujemy w Państwa ręce sprawdzony i gwarantowany produkt na miarę i kształt oczekiwań nawet najbardziej wybrednego, ale zadowolonego klienta.