KONTAKT

kontakt2

Siedziba firmy

PHU Systemo

ul. Matki Teresy z Kalkuty 12
40-750 Katowice - Podlesie
Śląskie

Sprzedaż i Dział Techniczny
tel. 32 762 81 73
fax. 32 762 81 73
mob.728 491 909
mail. biuro@systemo.com.pl
Kategorie

Jak idealnie wybrać bramy rolowane?

Brama rolowana to konstrukcja, która składa się z pojedynczych, wąskich profili, które w sposób przegubowy są połączone na całej długości. Brama zwija się w zależności od swojej konstrukcji czy to poprzez system sprężyn płytowych nawojowych czy też mechanizm elektryczny rurowy lub przemysłowy boczny. Dzięki prowadnicom, w których jest osadzona i które stabilizują jej przesuw pancerza, nawija się idealnie równo na wał znajdujący się bezpośrednio nad otworem w specjalnej skrzynce nawojowej lub na wał w wersji „otwartej” bez skrzynki dla zastosowań wewnętrznych. Brama rolowana ze skrzynką może być zaś wykorzystana dowolnie, zarówno wewnątrz obiektu jak i na zewnątrz, zapewniając ochronę mechanizmu przed warunkami atmosferycznymi czy innymi niesprzyjającymi czynnikami.

To musisz wiedzieć, zanim kupisz bramę rolowaną

Przed podjęciem decyzji o zakupie i wyborze bramy rolowanej trzeba wziąć pod uwagę kilka aspektów. Tylko dobrze dobrana i poprawnie zamontowana brama spełni oczekiwania i potrzeby użytkowników.

Przede wszystkim brama musi być dobrze wymierzona, tak by idealnie pasowała do wnęki, w której ma być zamocowana. Warto o pomoc zwrócić się do fachowca, który w profesjonalny sposób podejdzie do tematu i zwróci uwagę na takie elementy jak np. wysokość nadproża czy tzw. węgarki. Wykonanie właściwych pomiarów jest kluczem do sukcesu i gwarancją, że brama rolowana będzie dobrze spełniać swoją funkcje.

Klient powinien zadecydować o wszystkich szczegółach np., takich czy brama rolowana ma być wykonana z „ciepłych” paneli, lub czy mają w niej znajdować się profile z okienkami wpuszczające światło do pomieszczenia. Wszystko to ma wpływ na cenę bramy, a nie w każdych okolicznościach zastosowanie tych rozwiązań jest konieczne czy wskazane.

Ważnym aspektem niewątpliwie jest materiał, z którego brama została wykonana, jak i jej wygląd. Brama rolowana wykonana z wysokiej jakości materiałów przez profesjonalistów, jest gwarancją, ze będzie trwała i odporna na różnego rodzaju czynniki atmosferyczne, jak i uszkodzenia mechaniczne. Poza tym, szczególnie w przypadku bram garażowych, bardzo ważna jest jakość wykonania, oraz kolorystyka, która powinna dobrze współgrać z całością.

Do klienta również należy decyzja, czy wybierze bramę rolowaną z napędem ręcznym, czy bardziej nowoczesną, w której zamontowano elektryczny napęd, który zdecydowanie ułatwia korzystanie z bramy np. przy wjeździe i wyjeździe z garażu. Warto pamiętać, że w przypadku awarii bramę z napędem elektrycznym można również otwierać ręcznie poprzez tzw. wysprzęglenie awaryjne.