KONTAKT

kontakt2

Siedziba firmy

PHU Systemo

ul. Matki Teresy z Kalkuty 12
40-750 Katowice - Podlesie
Śląskie

Sprzedaż i Dział Techniczny
tel. 32 762 81 73
fax. 32 762 81 73
mob.728 491 909
mail. biuro@systemo.com.pl

Jaka jest szybkość otwierania bramy?

Brama segmentowa wyposażona w napęd elektryczny to bardzo komfortowe rozwiązanie. Pilot zdalnego sterowania umożliwia jej otworzenie bez konieczności opuszczania samochodu. Zazwyczaj prędkość bramy wynosi około 12 – 15 centymetrów na sekundę.

Oczywiście można zamontować napęd automatyczny umożliwiający sprawniejsze otworzenie się bramy, jednak może to prowadzić do szybszego zużywania się osprzętu. Silnik wspierający ruch bramy musi być indywidualnie dobrany do jej wielkości oraz ciężaru. Podczas doboru mocy napędu radzimy, by zdać się na nasze doświadczenie. Profesjonalni doradcy z pewnością wyjaśnią Ci, jaki napęd pozwoli na otrzymanie optymalnej szybkości otwierania się bramy. Pod uwagę należy wziąć zarówno parametry bramy jak i szerokość wjazdu oraz indywidualne potrzeby użytkowników.

Pamiętaj, że właściwe dopasowanie mocy silnika pozwoli na oszczędność energii elektrycznej, ale także ochroni cały osprzęt przed wcześniejszym zużyciem. Napęd powinien być dobrany przede wszystkim do wielkości bramy. Do drzwi garażowych o szerokości około 2,5 metra wykorzystujemy napędy o mocy 600 N. Większe bramy garażowe wymagają zastosowania silnika o mocy 1000, lub nawet 1200 N.