KONTAKT

kontakt2

Siedziba firmy

PHU Systemo

ul. Matki Teresy z Kalkuty 12
40-750 Katowice - Podlesie
Śląskie

Sprzedaż i Dział Techniczny
tel. 32 762 81 73
fax. 32 762 81 73
mob.728 491 909
mail. biuro@systemo.com.pl
Kategorie

Jakie mamy możliwości, podczas wyboru najlepszej bramy garażowej?

Z uwagi na sporą różnorodność produktów tego typu, producenci będą w stanie zarekomendować nam przynajmniej kilka rodzajów bram garażowych. Te różnią się od siebie przede wszystkim pod względem budowy oraz metody otwierania. W obszernych ofertach wielu firm, spotkamy się na pewno z bramami uchylnymi, segmentowymi, rolowanymi, a także rozwieranymi lub inaczej dwuskrzydłowymi.

Kiedy interesują nas bramy garażowe Katowice oraz bramy we wszystkich miastach na terenie Śląska, dostępna oferta rynkowa, pod względem liczby firm jak i asortymentu jaki będziemy mieli do wyboru, z pewnością spełni nasze oczekiwania. Co bardzo istotne, powinniśmy bardzo poważne podejść do wyboru odpowiedniej bramy, mając przy tym na uwadze wiele czynników, takich jak np. wielkość otworu garażowego, warunki wjazdowe, rozmiary naszego samochodu, a także elementy na ścianach i suficie garażu.

Jako, że poszczególne rodzaje bram garażowych różnią się od siebie pod pewnymi względami, warto przyjrzeć się im z bliska, aby móc wybrać najlepsze rozwiązanie w naszej sytuacji.

Rodzaje bram garażowych

Bramy uchylne – płytowe

Jest to zdecydowanie najpopularniejszy typ bram. Co ważne, do ich otwarcia wymagana jest odpowiednia ilość miejsca przed garażem, ponieważ dolna część bramy będzie wysuwać się na zewnętrz garażu. Kiedy nasz podjazd nie należy do największy, powinniśmy raczej zrezygnować z tego rozwiązania.

Bramy segmentowe – sekcyjne

Stawiając na bramy segmentowe, do wyboru mamy górne oraz boczne. Nie zajmują one miejsca przed garażem w trakcie otwierania, dlatego okażą się doskonałą opcją w każdym wypadku, a szczególnie kiedy posiadamy krótki podjazd. Tego typu bramy świetnie sprawdzą się także przy garażach, które wychodzą bezpośrednio na ulicę. Z pewnością są one o wiele bardziej szczelne, niżeli uchylne bramy, stąd powinniśmy montować je w garażach, które są ogrzewane. Możemy je również zastosować w otworach z nadprożem łukowym.

Bramy rolowane – żaluzjowe

Rolowane bramy działają podobnie do okiennych rolet, dlatego zajmują zdecydowanie najmniej miejsca. To wyjątkowo wygodne bramy w użytkowaniu, natomiast nie każda firma będzie posiadała je w swej ofercie. Warto wiedzieć, że bramy tego typu kupuje się z napędem elektrycznym w komplecie.

Bramy rozwierane

Klasycznie, otwierane na boki bramy są najstarszym typem, a w ofercie producentów spotkamy je coraz rzadziej. Z pewnością uda się nam zamówić takie w warsztatach rzemieślniczych. Podczas otwierania skrzydeł zajmują one sporo miejsca, a bardzo często nie ma możliwości, aby zamontować w nich napęd elektryczny.

W kwestii wykończenia oraz wyposażenia bram garażowych

Materiały wykonania bramy garażowej

Najczęściej spotkamy się z bramami, które wyprodukowane są z blachy stalowej, aluminiowej, bądź też z drewna. Niekiedy natrafimy też na garażowe bramy z miedzianej, a nawet z aluminium pokrytego brązem lub miedzią.

Ocieplana, czy nieocieplana brama garażowa?

Kiedy nasz garaż jest zarówno ogrzewany, jak i wbudowany w dom, a planujemy zamontować bramę z blachy, najlepiej postawić wówczas na model ocieplany. Jeśli mamy do czynienia jednak z garażem nieogrzewanym i wolno stojącym, wówczas wystarczy brama nieocieplana.

Brama garażowe zaopatrzona w napęd, czy jednak bez?

Garażowe skrzydłowe bramy posiadają specjalne zamki ryglujące je w jednym, w dwóch, bądź też w trzech miejscach. Wszystkie bramy będziemy mogli otworzyć przy pomocy klucza. Podnoszenie bram ułatwiają specjalne uchwyty, które umieszcza się w odpowiednich miejscach, a wszystko aby nie wymagało to użycia dużej siły. Aby podnieść komfort użytkowania bramy, opłaca się doposażyć ją w napęd elektryczny. Dzięki temu, naszą bramę będziemy mogli otwierać za pomocą pilota i to bez konieczności wychodzenia z domu.

Dodatkowe wyposażenie bram garażowych

Kiedy planujemy wprowadzić do naszego garażu nieco więcej światła, możliwością są bramy z okienkami. Są one kwadratowe bądź prostokątne, jednak istnieją też owalne, a nawet i trójkątne. Niektórzy nawet decydują się na bramy z pasami przeszkleń.