KONTAKT

kontakt2

Siedziba firmy

PHU Systemo

ul. Matki Teresy z Kalkuty 12
40-750 Katowice - Podlesie
Śląskie

Sprzedaż i Dział Techniczny
tel. 32 762 81 73
fax. 32 762 81 73
mob.728 491 909
mail. biuro@systemo.com.pl
SYSTEMO Katowice > BLOG > Montaż bramy garażowej. Sprawdź to przed nim, aby uniknąć rozczarowań!

Montaż bramy garażowej. Sprawdź to przed nim, aby uniknąć rozczarowań!

brama_garazowa_018

OK – wybrałeś odpowiednią bramę do swojego garażu. Dokładnie zmierzyłeś wcześniej szerokość i wysokość otworu, szerokość ścianek bocznych tzw. węgarków, wysokość nadproża i głębokość samego pomieszczenia. Zamówiłeś produkt w pakiecie z ekipą montażową i czekasz z niecierpliwością na przybycie. Tak właśnie zrobiłeś? To źle!

Oczywiście powyższe czynności są w porządku, nie mniej jednak mamy na myśli fakt, że nie są wystarczające. Przekonanie, że skoro montażem zajmie się ekipa fachowców, a Ty możesz w spokoju włożyć kapcie i oglądać telewizję, jest błędne! Zanim przywitasz u swojego progu montażystów, musisz zająć się odpowiednim przygotowaniem garażu i sprawdzić kilka rzeczy. Jakich?

a. Montaż bramy jest ostatnim etapem przygotowującym garaż do użytku. Wykończ zatem ostatecznie elementy takie jak posadzka i wszystkie ściany.
b. Zainstaluj gniazdko elektryczne na suficie, w bliskiej odległości automatu, w porozumieniu odnośnie wszelkich aspektów instalacji z dostawcą bramy.
c. Zwróć uwagę, czy aby pod tynkiem na ścianach bocznych, nadprożu i na stropie w miejscu montażu bramy nie przebiegały przewody elektryczne oraz instalacje z rur.
d.. Zwróć uwagę, aby w obszarze montażu bramy nie było żadnych przeszkód
typu części konstrukcji, oświetlenia itd.
e. Wewnętrzne powierzchnie otworu zostały wyłożone styropianem? Zamów bramę o tyle szerszą jak szeroki jest styropian – żeby prowadnice bramy “minęły” styropian i były mocowane już do sztywnego podparcia czyli ścianki węgarka.
f. Nie kładź na ściany garażu ( w szczególności na węgarki i nadproże ) tynku tradycyjnego czy gipsowego już po montażu bramy. Wilgotny tynk niesie za sobą ryzyko zabrudzeń paneli bramy, a co gorsza jej prowadnic co po wyschnięciu może spowodować problemy z prawidłowym funkcjonowaniem bramy takie jak skrzypienie, zgrzyty, haczenie, zacinanie czy wreszcie całkowte unieruchomienie i w efekcie bardzo poważną awarię niezwykle trudną, pracochłonną i kosztowną do usunięcia.

Teraz już wiesz, co trzeba zrobić, by nie rozczarować się efektem końcowym po montażu bramy garażowej. Sprawdź też, co zawiera nasza oferta bram garażowych lub skontaktuj się z nami w razie jakichkolwiek pytań!

Natomiast jeśli chcesz dowiedzieć się więcej w tym temacie odwiedź podstronę bramy garażowe.