KONTAKT

kontakt2

Siedziba firmy

PHU Systemo

ul. Matki Teresy z Kalkuty 12
40-750 Katowice - Podlesie
Śląskie

Sprzedaż i Dział Techniczny
tel. 32 762 81 73
fax. 32 762 81 73
mob.728 491 909
mail. biuro@systemo.com.pl
Kategorie

Napędy do bram

Aby obsługa bramy była łatwa i wygodna powinniśmy wyposażyć ją w odpowiedni i najlepiej wysokiej jakości napęd elektryczny. Pozwala na jej szybkie, bezobsługowe otwieranie bez wychodzenia np. z samochodu czy pomieszczenia.

Czy zainstalowanie napędu do bramy jest koniecznością?

Nie, ale warto się nad tym głębiej zastanowić gdyż zakup takowego znacząco poprawia komfort użytkowania. Na rynku dostępne są różne rodzaje napędów między innymi:

  • Napęd montowany na wale bramy, który sprawdza się w bramach przemysłowych.
  • Napęd „ciągnący” przeznaczany jest do bram montowanych np. w garażach, bez względu na to czy są to bramy uchylne czy segmentowe.

Warto pamiętać o tym, że do każdego typu bram można zamontować napęd elektryczny. Wybierając automat trzeba zwrócić uwagę na wiele aspektów choćby takich jak moc silnika, intensywność pracy, długość gwarancji, dostępność części serwisowych.

ybór ten dobrze jest skonsultować z fachowcem, który w profesjonalny sposób dobierze rodzaj napędu nie tylko do typu bramy, ale także do sposobu użytkowania i choćby samej wagi bramy. Odpowiednio dobrany napęd jest gwarancją, że brama będzie działała płynnie i bez zakłóceń przez długi czas.