KONTAKT

kontakt2

Siedziba firmy

PHU Systemo

ul. Matki Teresy z Kalkuty 12
40-750 Katowice - Podlesie
Śląskie

Sprzedaż i Dział Techniczny
tel. 32 762 81 73
fax. 32 762 81 73
mob.728 491 909
mail. biuro@systemo.com.pl
Kategorie

Słów kilka o bramach przemysłowych

Na rynku jest szeroka gama różnego rodzaju bram przemysłowych, jednak ich wybór powinien być staranie przemyślany i dopasowany do indywidualnych potrzeb i oczekiwań każdego klienta. Bramy są przeznaczone do wszelkiego typu obiektów takich jak : hale, magazyny, szpitale, jednostki straży pożarnej, warsztaty samochodowe itp., dlatego też tak ważna jest ich wysoka jakość i funkcjonalność. Brama przemysłowa musi być odporna na wszelkiego rodzaju czynniki atmosferyczne, a także na uszkodzenia mechaniczne. Wykonane są one zazwyczaj z wysokiej jakości stali lub aluminium. Klient może zdecydować, jaki sposób napędu jest dla niego interesujący, czy brama ma być termoizolacyjna, jaki kolor będzie najbardziej komponował się z otaczającymi przedmiotami.

Jaki rodzaj bramy przemysłowej wybrać?

Wybór bram przemysłowych w dużej mierze zależy od tego gdzie mają one być zastosowane. Klient może wybierać z następujących rodzajów bram przemysłowych:

  • Bramy uchylne, kiedyś najbardziej popularne, a teraz wypierane przez bramy segmentowe mogą być wykonane w wersji bez ocieplenia jak również z ociepleniem. Poszycie skrzydła bramy to najczęściej ocynkowana blacha trapezowa pokryta specjalnymi farbami poliestrowymi w różnych kolorach. Ościeżnice bram wykonywane są z ocynkowanych profili stalowych. Montaż takiej bramy najczęściej odbywa się w świetle otworu. Istnieje możliwość zamontowania napędu elektrycznego.
  • Bramy sekcyjne czyli segmentowe, dostępne w wersji górnej lub bocznej. W zasadzie występują tylko w wersji izolowanej. Sekcje bram mogą być zamówione w różnych kolorach i z różnym przetłoczeniem. Są bardzo wygodne i trwałe w eksploatacji. Sposób prowadzenia czyli ułożenia prowadnic po których poruszają się sekcje bramowe może być różnoraki, np. standardowy, obniżony, przewyższony, skosny czy też pionowy. Bramy mogą być otwierane ręcznie lub za pomocą siłowników elektrycznych.
  • Bramy rolowane czyli takie gdzie płaszcz bramy zwijany jest na wał usytuowany w nadprożu, Mogą być wykonane w wersji stalowej lub aluminiowej. Standardowo wyposażone są w napęd elektryczny, który może być sterowany za pośrednictwem włączników naściennych, pilotów, pętli indukcyjnych, radarów i innych urządzeń peryferyjnych. Ich eksploatacja jest bardzo łatwa i wygodna.
  • Bramy rozwierne jedno i dwuskrzydłowe to najbardziej tradycyjne i znane nam wszystkim rozwiązanie. Skrzydła bram otwierają lub odsuwają się na boki. Jest to jeden z pierwszych typów bram, które były dostępne na rynku. Mogą zostać wykonane w wersji bez przegrody termicznej jak też jako bramy z izolacją cieplną. Do tego typu bram również można zamontować urządzenia elektryczne.