KONTAKT

kontakt2

Siedziba firmy

PHU Systemo

ul. Matki Teresy z Kalkuty 12
40-750 Katowice - Podlesie
Śląskie

Sprzedaż i Dział Techniczny
tel. 32 762 81 73
fax. 32 762 81 73
mob.728 491 909
mail. biuro@systemo.com.pl

Co to jest brama szybkobieżna?

Brama szybkobieżna to jeden z rodzajów przegrody służącej do oddzielenia dwóch przestrzeni. Może być zamontowana zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Chroni przed przeciągami, wilgocią oraz zapewnia bezpieczeństwo przechowywanemu mieniu. Brama szybkobieżna zazwyczaj zbudowana jest z wysokiej jakości PCV wzbogaconego włóknem szklanym. Na rynku dostępne są także modele składające się z ocieplonych segmentów. Sprawdzą się w miejscach wymagających odpowiedniej termoizolacji. Takie bramy płaszczowe są wyposażone w silnik, dzięki któremu automatycznie się zamykają i otwierają.

Niezawodne bramy wyposażone w funkcję samonaprawy

Bramy szybkobieżne mogą posiadać mechanizm samonaprawy. Jest on szczególnie polecany do miejsc, gdzie poruszają się wózki widłowe lub inne pojazdy. Podczas potencjalnej kolizji płaszcz bramy swobodnie wypada z prowadnic, co stanowi zabezpieczenie przed skutkami wypadku. Przegroda nie stawia oporu, więc pojazd nie zostaje uszkodzony, a jego kierowca nie doznaje uszczerbku na zdrowiu. Brama szybkobieżna wyposażona w ten mechanizm automatycznie się nawija na wał i dalej sprawnie działa.

Bramy szybkobieżne są stosowane w obiektach przemysłowych i produkcyjnych. Występują w chłodniach, hurtowniach i przestrzeniach logistycznych. Ich zalety świetnie sprawdzają się w wielu branżach m.in. w przemyśle spożywczym, czy farmaceutycznym.