KONTAKT

kontakt2

Siedziba firmy

PHU Systemo

ul. Matki Teresy z Kalkuty 12
40-750 Katowice - Podlesie
Śląskie

Sprzedaż i Dział Techniczny
tel. 32 762 81 73
fax. 32 762 81 73
mob.728 491 909
mail. biuro@systemo.com.pl

W jakich warunkach szczelność bramy ma znaczenie?

Szczelność bramy ma ogromne znaczenie dla zachowania pożądanych warunków wewnątrz pomieszczenia szczególnie, gdy przegroda zamontowana jest na zewnątrz.

Dzięki odpowiedniej hermetyczności i właściwościom termoizolacyjnym chroni budynek przed niskimi temperaturami zimą. Z kolei podczas upałów umożliwia utrzymanie niższej temperatury i obniża koszt chłodzenia pomieszczenia. Wysoka szczelność przegrody zabezpiecza przechowywane mienie podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz intensywnych opadów.

Niezawodna brama do pomieszczeń czystych

W wielu sytuacjach zamontowanie szczelnej bramy wewnętrznej oddzielającej dwa pomieszczenia również jest niezbędne. Odpowiednia szczelność to skuteczna ochrona przed wilgocią mająca szczególne znaczenie w miejscach o zwiększonej wilgotności znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie pozostałych pomieszczeń. Hermetyczna brama świetnie sprawdzi się np. w myjni samochodowej, gdzie ochroni pomieszczenia socjalne i biurowe przed zawilgoceniem.

Wybierając bramę do pomieszczenia czystego tzw. clean room’u należy wybrać produkt niemalże hermetyczny. Modele przeznaczone do tego celu skutecznie chronią przed spadkiem ciśnienia, przeciągami, ale również stanowią barierę przed przedostaniem się pyłów i zanieczyszczeń z przestrzeni produkcyjnej. Przegroda do pomieszczenia czystego powinna spełniać międzynarodowe normy i maksymalnie chronić wnętrze przed potencjalnym skażeniem.